fbpx
show sidebar & content

O mnie

“Odkryłem, że choć aparat fotograficzny nie może wyrazić duszy, to może to zrobić fotografujący!” Ansel Adams

Jestem Kinga.

Pracuję z ludźmi, starając się uchwycić najważniejsze momenty w ich życiu.

Urodzona w Częstochowie, absolwentka Liceum Plastycznego, absolwentka ASP we Wrocławiu, posiadam licencje operatora audiowizualnego oraz certyfikat potwierdzający znajomość w obróbce Adobe Photoshop.

Swoją przygodę z fotografią rozpoczęłam w firmie zajmującej się reklamą, jednak dość szybko zrozumiałam, że nie jest to mój wymarzony rodzaj wykorzystania sprzętu fotograficznego.
Moją inspiracją do zmiany stał się mój mąż  oraz nasi wspólni przyjaciele – na których jako początkujący fotograf zawsze mogłam liczyć – “będziesz naszym fotografem na ślubie, tak po znajomości”

Dziś już wiem, że to był strzał w 10!
Moim celem jest uchwycenie piękna oraz entuzjazmu u ludzi, którzy oddają się “w ręce” mojego obiektywu. Skupiam się mniej na pozowanych ujęciach, pragnę aby ludzie którzy mi zaufają czuli się swobodnie i by było to widać na zdjęciach.

Fotografia jest dla mnie zarówno sztuką obserwacji (uchwycenia tu i teraz) jak i przeżywaniem emocji razem z fotografowanymi. Wierzę w to, że aby inni odczuwali radość z patrzenia na moje zdjęcia ja musiałam odczuwać tę radość pracując nad nimi.
Fotografowanie – podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów – nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia, to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia.”  Henri Cartier-Bresson